Geen stop op nieuwe distributiecentra

Vandaag heeft de Tweede Kamer ingestemd met een motie van het CDA om “een landelijke beleidslijn op te stellen met een zwaar afwegingskader om nieuwe grootschalige distributiecentra op ongewenste plekken te voorkomen”. Dit houdt dus in dat er geen bouwstop komt voor distributiecentra, zoals ook minister Hugo de Jonge al aangaf tijdens het indienen van deze motie.

Transport en Logistiek Nederland vindt een stop op grootschalige distributiecentra onverstandig. TLN trok vorige week in verschillende interviews (Stop op distributiecentra is onverstandig) aan de bel over een bouwstop en heeft de zorgen ook bij Kamerleden kenbaar gemaakt.

Transport en Logistiek Nederland denkt graag verder mee bij de totstandkoming van een afwegingskader dat recht doet aan de belangrijke maatschappelijke functie van het Nederlandse logistieke systeem, waar distributiecentra onderdeel van uitmaken.

Meer weten?

Contact de expert

Tom Klarenbeek

Clustermanager logistiek

De kracht van samenwerken

TLN werkt samen met partners die jouw business verder helpen. Het zijn stuk voor stuk specialisten die de sector kennen en oplossingen bieden waar je direct mee aan de slag kunt. 

Dat levert concreet voordeel op: je bespaart door kortingen en exclusieve voorwaarden, werkt slimmer met handige tools, advies en software en maakt betere keuzes met de juiste kennis en minder risico. Partners werken samen en delen hun kennis en middelen, waarbij TLN de juiste partijen selecteert en verbindt zodat leden kunnen rekenen op relevante oplossingen en aantoonbaar voordeel.