Dagelijks steken 375.000 Nederlandse vrachtwagens de grens met Duitsland over. Door de vaste Duitse controles loopt de schade aan vertragingen maandelijks op tot €1 miljoen. Daarbij komt dat chauffeurs vaker moeten stoppen vanwege rij- en rusttijden. Dit vergroot de druk op chauffeurs en op de planning.
Verstoring hele logistieke keten
De problemen raken ook de logistieke keten. Aansluitingen met andere vervoersmodaliteiten – zoals trein, zee- en luchtvracht – worden vaak gemist. En vaak genoeg is er op de volgende aansluiting geen plek meer. Dit leidt tot nog meer vertraging en kosten, die niet in de huidige schadeberekening zijn meegenomen. De gevolgen zijn daarmee groter dan alleen het tijdverlies aan de grens.
TLN blijft in gesprek met Duitse overheid
TLN blijft zich inzetten om de negatieve gevolgen van de Duitse grenscontroles onder de aandacht te brengen. Het gewenste doel is om de wachttijden te verkorten en verstoringen in de logistieke keten te voorkomen.

