Nieuwe AanZET-subsidie van start op 27 januari 2026

De volgende ronde van de subsidieregeling AanZET voor de aanschaf van elektrische vrachtauto’s komt eraan. Deze opent op dinsdag 27 januari 2026 om 9.00 uur met een totaalbudget van 78 miljoen euro. Dit budget is fors hoger dan voorgaande keren omdat volgend jaar de vrachtwagenheffing van start gaat. AanZET biedt ondernemers volgend jaar dus meer kans op subsidie. De ervaring leert dat vanwege de grote belangstelling de regeling snel uitgeput is. Zet deze datum dus alvast in je agenda en plan je voorbereiding op tijd!

Het subsidiebedrag is afhankelijk van voertuigcategorie en type onderneming en is maximaal € 115.200 per voertuig. De aanvragen worden op volgorde van binnenkomst per datum behandeld. Het tijdstip van indienen maakt niet uit. Vanaf 21 januari 2026 kunnen concept-aanvragen klaargezet worden. De sluitingsdatum is vrijdag 13 februari 2026 om 12.00 uur.

Wijzigingen AanZET 2026

Op de website van RVO zijn belangrijke wijzigingen te lezen voor AanZET 2026 vergeleken met AanZET 2025, namelijk:

  • Zowel op de 1e werkdag als op de 2e werkdag van de aanvraagperiode kan een onderneming of groep van ondernemingen één aanvraag indienen voor de aanschaf van ten hoogste twee emissieloze vrachtauto’s.
  • Vanaf de 3e werkdag van de aanvraagperiode één aanvraag per werkdag indienen voor de aanschaf van ten hoogste 10 emissieloze vrachtauto’s.
  • AanZET wordt volledig gefinancierd uit de inkomsten van de vrachtwagenheffing.
  • De 2e openstellingsperiode is van 29 september 2026, 9.00 uur tot en met 16 oktober 2026, 12.00 uur. Het budget voor de 2e openstellingsperiode wordt later bekend gemaakt.

Meer informatie over de AanZET-subsidieregeling voor 2026 en de voorwaarden vind je op de website van de RVO.

Meer weten?

Contact de expert

Rob Aarse

Beleidsadviseur duurzaamheid