Te zware vrachtwagens op verzwakte Velperbroekviaducten

Ondanks de geldende gewichtsbeperking rijden er nog altijd te zware vrachtwagens over de verzwakte viaducten bij knooppunt Velperbroek op de A12. Rijkswaterstaat heeft de viaducten verboden terrein verklaard voor voertuigen van 45 ton of meer, omdat ze in slechte staat verkeren en vervangen moeten worden.

Uit controles van Rijkswaterstaat (weegsysteem) blijkt dat dagelijks nog steeds 200 tot 300 chauffeurs de viaducten gebruiken terwijl dat niet mag. Dat is niet alleen heel onverstandig, maar ook onnodig. De omleidingsroute is kort en goed begaanbaar. Door zich aan de regels te houden, helpen transportbedrijven voorkomen dat de situatie verder verslechtert en de beperkingen nog strenger worden of dat de viaducten zelfs afgesloten moeten worden.

TLN roept haar leden daarom nogmaals op om de aanwijzingen van Rijkswaterstaat strikt op te volgen en de (gewichts)beperkingen op alle bruggen en viaducten altijd te respecteren. Alleen zo kan verdere schade, en dus extra vertraging voor het hele goederenvervoer worden voorkomen.

De vier viaducten over knooppunt Velperbroek zijn verzwakt en niet meer te herstellen. Rijkswaterstaat werkt aan plannen voor volledige vervanging, maar dat zal nog geruime tijd duren. Tot die tijd blijven de gewichtsbeperkingen gelden.