Via de website www.CO2meter.nu kun je met dit programma kiezen uit verschillende soorten ondersteuning: In 5 stappen CO2-uitstoot meten en verbeteren . Om te weten welke fase het best past bij je eigen bedrijf kun je eerst de zelftest doen: Self-assessment Meten en Verbeteren - CO₂meter.
Wat levert dat op?
Minder CO2-uitstoot, lagere kosten én een sterker verhaal richting je klanten.
Voor wie?
Alle logistieke bedrijven in het wegtransport kunnen deelnemen aan dit programma: eigen rijders en kleine, middelgrote en grote transportbedrijven. Ook verladers en retailers kunnen deelnemen.
Binnen het programma kun je zelf kiezen uit de bureaus die zijn geselecteerd om ondersteuning te bieden in de verschillende stappen. Dat geldt ook voor de geselecteerde aanbieders van software om de analyses te kunnen doen voor het verbeteren van inzicht in je eigen data. Een uitgebreide toelichting op de stappen en ondersteuning vind je op www.CO2meter.nu
Het programma is een gezamenlijk initiatief van het ministerie van I&W, Connekt en de sectorpartijen waaronder TLN en wordt gefinancierd op basis van de terugsluisgelden van de voorziene Vrachtwagenheffing. De ervaring leert dat de subsidieprogramma’s voor verduurzaming van het goederenvervoer snel uitgeput zijn. Wacht dus niet te lang met aanmelden wanneer je belangstelling hebt om deel te nemen aan het programma.







